دسته‌ها
ایران

آبشارهای دیدنی در ایران1

با شروع فصل گرما دوستداران سفر و گردشگری همواره به دنبال مقاصدی هستند که سر سبز باشد و خنکای هوا آسایشی را در سفرشان ایجاد کند. در ایران زیبا، به جز مقاصد محبوب در شمال و جنوب کشور، آبشارهایی وجود دارد که بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود.

1. آبشار لاتون

آبشار لاتون
با بلندترین آبشار کشور آشنا شوید. آبشار لاتون به ارتفاع 105 متر در استان گیلان بلندترین آبشار کشور است. این آبشار در 15 کیلومتری جنوب شهر آستارا، در شهر لوندویل در روستای کوته کومه‌ قرار دارد. در مسیر صعود به آبشار لاتون از روستای خالی از سکنه آسیو شوان (به معنای آسیاب کنار رودخانه) عبور خواهید کرد.
به دلیل موقعیت جغرافیایی و ویژگی های اقلیم گیلان، آبشار لاتون در تمام فصول آب دارد. مسیر کوهستانی این آبشار، می تواند برای علاقه مندان به کوه نوردی مناسب باشد. به علت صعب العبور بودن مسیر، در هنگام عبور از مسیر نکات ایمنی را رعایت کنید.

در اطراف آبشار لاتون درختان آلو، به، گلابی، گردو، فندق، سیب وحشی و آلوچه (گوجه سبز) می روید .جنگل اطراف این آبشار ۹ ماه از سال سرسبز است. از مهمترین نکات این اکو سیستم طبیعی، غیر از تنوع گیاهی، تنوع جانوری نیز می باشد.
حیواناتی مانند گرگ، خرس (به ندرت)، جوجه تیغی، اسب و گاو و گوسفند در این زیست بوم زندگی می کنند.

تور ارمنستان به دلیل نزدیکی و هم مرزی با کشور ایران ازجمله تورهای محبوب گردشگران ایرانی می‌باشد. قیمت تور ارمنستان به دو شکل زمینی و هوایی انجام می‌شود و تور زمینی ارمنستان نیز به دلیل عبور از جاده‌های بسیار سرسبز و خوش‌منظره مورد توجه می‌باشد. قیمت تور ارمنستان در لیست زیر می‌توانید آژانس‌های ارائه‌ دهنده تور ارمنستان را مشاهده نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *