دسته‌ها
ایران

چگونه افراد شاغل هم به حرفه‌ی خود برسند و هم از کودک یا سالمند خویش مراقبت کنند؟

زندگی در کلان شهرهایی چون تهران سبب شده تا همه‌ی اعضای خانواده شاغل شوند و زمان زیادی از اوقات خود را دور از اعضای خانواده خود بگذرانند. در این میان کودکان و سالمندان که قادر به اشتغال نیستند، اغلب در خانه تنها مانده و به مرور زمان دچار گوشه گیری و افسردگی می‌شوند.

 

سالمندان عزیز که وارد مرحله‌ای جدید از زندگی خود می‌شوند، ممکن است در این حین دچار ناتوانی هایی شوند که باعث شود از انجام اعمال روزمره خود باز بمانند. به همین خاطر سایر اعضای خانواده همواره دچار ناراحتی و اضطراب در مورد آن ها خواهند شد. شاید عده‌ی زیادی فکر کنند که دوران پیری مساوی با ناتوانی و گوشه گیری است.  اما فرد سالمند با وجود تمام ضعف‌هایش می‌تواند با کمک یک پرستار سالمند و رعایت مسائلی چون استراحت کافی، غذای سالم و مغذی، مراقبت‌های پزشکی، تحرک مناسب و مواردی این چنینی شاداب و سلامت زندگی کنند. همه‌ی ما می‌دانیم که در اکثر موارد سپردن سالمند به خانه‌ی سالمندان کار درستی نیست و باعث افزایش حس تنهایی در وی خواهد شد.

Smiling couple drinking coffee and reading the newspaper Free Photo

مراقبت از سالمند

 

پدر و مادر های شاغل در بیشتر موارد نمی‌توانند زمان زیادی را در خانه و در کنار فرزندشان صرف کنند، با او صحبت و بازی کنند و غذای سالم و مغذی برای او تهیه کنند. متاسفانه این روزها به علت کمبود وقت اکثرا به فست فود ها روی می آورند که خوردن زیاد آن مضر خواهد بود به خصوص برای کودکان . از مواردی که حتما باید برای کودکان در نظر داشت، می‌توان خوردن سه وعده غذایی سالم شامل انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی، خواب کافی، آموزش‌های لازم، تحرک کافی، صحبت و گفت و گو با کودک را نام برد که اغلب والدین شاغل به علت کمبود وقت قادر به انجام این اعمال نیستند. پرستار کودک در این زمینه می‌تواند کمک شایانی به رشد و سلامت کودک دلبند شما ارائه کند.

Baby crawling in full body pajamas Premium Photo

مراقبت از کودک

در همین راستا و در جهت بهبود کیفیت زندگی همگان، مرکز درمانی و توانبخشی « توان سلامت» در سال 1387 تاسیس شده است تا بتواند کمکی به خانواده ها عرضه دارد. کارشناسان این مجموعه همه‌روزه آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مراقبت از سالمندان و کودکان شما خواهند بود.

 

درباره مرکز درمانی و توانبخشی « توان سلامت»

تنها با یک تماس، مجرب‌ترین، متخصص‌ترین و دلسوزترین مراقبین و پرستاران در زمینه مراقبت از کودک و سالمندان عزیز، در منزل شما خواهند بود.

اطلاعات تماس با « توان سلامت»

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *