دسته‌ها
ایران مازندران

دشت دریاسر تنکابن

هر فصلی برای سفر به شمال ایران مناسب است، اما فصل بهار به ویژه ماه اردیبهشت، مناظر بکر و طبیعت شگفت آور شهرهای شمال ایران، مهمترین ارمغان این خطه به گردشگران خواهد بود. تفریبا احتمال اینکه ایرانی باشید و تا به حال به شمال ایران سفر نکرده باشید، صفر است. اما امروز شما را با دشت دریاسر یکی از دشت های زیبای شمال ایران، در جنوب شهر تنکابن آشنا خواهیم کرد.

تنکابن

دشت دریاسر یک جاذبه بکر طبیعی در ارتفاع بیش از 2000 متری سطح دریا قرار دارد. این دشت سر سبز، از سمت شرق به منطقه طالقان و از سمت جنوب غربی توسط کوه های الموت احاطه شده است و به عنوان مرز طبیعی بین پوشش جنگلی شمال ایران و ناحیه کوهستانی الموتعمل می کند.

دریاسر تنکابن

در فصل بهار زیبایی های طبیعی دشت دریاسر، بیش از هر زمانی، به اوج خود می رسد. فرشی از گل های وحشی زرد رنگ کل ناحیه را فرا می گیرد و ده ها چشمه از میان سبزه های جاری می شود. صدای آرامش بخش آب رودخانه ای که از ارتفاعات سیالان سرچشمه می گیرد، بر آرامش و زیبایی منحصر به فرد این جاذبه طبیعی می افزاید.
همه ساله در اواسط ارديبهشت ماه و همزمان با روييدن ميليون ها گل زرد رنگ زيبای بابونه، همايش هاي کوهپيمايي زيادي با حضور گروه هاي کوهنوردي از سراسر ايران در اين منطقه برگزار مي شود. از اين رو اين منطقه بي نظير را “بهشت ارديبهشت ايران” مي نامند.

دشت دریاسر

درشب و در صورت خوب بودن هوا (اگر ابری نباشد)، می توان به بیرون رفت و آسمان را برای مدت های مدیدی نگاه کرد و لذت برد. گاها در آسمان شب، شهاب سنگ هایی مشاهده می شود که یکی از کم نظیر ترین مناظر عکاسی و فیلم برداری برای علاقه مندان به طبیعت گردی و نجوم فراهم می شود.

دشت دریاسر تنکابن

کوهنوردی در ارتفاعات سیالان، کمپینگ در قسمت های مسطح دشت، تماشای ستارگان، جنگل نوردی در ناحیه دو هزار و شهسوار، از جمله تفریحاتی است که علاقه مندان و گردشگران می توانند آن را تجربه کنند.

اگر قصد سفر به استانبول را دارید میتوانید قیمت تور استانبول را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

دسته‌ها
ایران خراسان جنوبی خراسان رضوی خراسان شمالی سیستان و بلوچستان گلستان مازندران

سفر به شرق و شمال شرق ایران

شمال شرق ایران از نظر موقعیت مکانی منطقه ای ما بین دشت کویر و آسیایی میانه است. رشته کوه های آتشفشانی بزمان و تفتان و جنگل و مناظر سرسبز استان گلستان، از جمله جاذبه های گردشگری شرق و شمال شرق ایران است. امتداد رشته کوه البرز از شمال غرب به شمال شرق ایران آب و هوایی بکر در مناطق شمالی ایران از جمله مازندران، رامسر را ایجاد کرده است.

گردشگری شمال ایران

جنگل و ساحل زیبای سی سنگان و گلستان لوای زیبایی و شکوه را به مناظر منحصر به فرد طبیعی و زمین شناسی در ناحیه رشته کوه های بزمان و تقتان تقدیم می کند. شهر بیرجند در در قلب خراسان جنوبی از شمال شرق به سمت دهستان تمین در شمال قله تفتان، جنگل های نخل، انواع چشمه های آب گرم، رودخانه سرباز و تمساح های بومی ایران در استان سیستان و بلوچستان، غار تيس و منطقه آزاد چابهار، از جمله جاذبه های مهم گردشگری ناحیه شرقی فلات ایران است.

مشهد مقدس

اگر تمایل دارید به مناطقی سفر کنید که شما را با شگفتی های طبیعی خودش همراه کند، ما به شما تورهای شرق ایران را پیشنهاد میکنیم.

بهار در طبیعت ایران

دسته‌ها
ایران مازندران

قله دماوند

نتیجه تصویری برای قله دماوند

کوه دماوند در شمال ایران واقع شده و بلند ترین کوه ایران به شمار می رود. به همبن دلیل لقب بام ایران را به دماوند اختصاص داده اند.

قله دماوند

این کوه در قسمت مرکزی رشته‌کوه البرز در جنوب دریای خزر و در بخش لاریجان شهرستان آمل قرار دارد. در روزهای صاف و آفتابی‌ می توان از شهرهای تهران، ورامین و قم و همچنین کرانه‌های دریای خزر قله دماوند را مشاهده کرد. ارتفاع قله 5625 متر است.