دسته‌ها
ایران کرمانشاه

غار قوری قلعه2

آثار و نقوش طبیعی دیگری بر روی دیوارها با نام هایی همچون فردوسی، امیرکبیر، بابانویل، شیرسنگی، ماهی، مار کبری، قارچ، برج پیزا، نیم رخ شیر، فیل، قلب، گل کلم، بستنی، کشتی، گردن غاز، آبشار، لاک پشت، نام حضرت محمد (ص) و نیز ماکت شهر پاوه را مشاهده کرد.
بعد از آن به تالار بتهون هدایت خواهید شد. یکی از شگفت انگیزترین عجایب خلقت است. در عمق هزار متری تالار زیباترین حوضچه آبی بسیار زیبایی وجود دارد که در اطراف این محوطه قندیل هایی وجود دارد که با دست زدن به هرکدام صدایی خاص به گوش می رسد.

تالار بتهون
درعمق هزار و ۵۰۰ متری غار قوری قلعه، تالار عروس قرار دارد که جنس سنگهای این محوطه از کریستال سفید و براق است و اگر کسی بخواهد از روی آنها گذر کند جای پای او در این قسمت باقی می ماند. از سقف این محوطه قندیل هایی شبیه میله خودکار که جنسشان از رسوبات آهکی و حالت کریستال است به ارتفاع دو تا هشت متر پایین آمده است. اما مراقب باشید زیرا این قندیل ها آنقدر نازک و شفاف هستند که با زدن یک دست هشت متر از آن فرو می ریزد.

تالار عروس

در بخش دیگری از غار قوری قلعه تونلی با نام “تونل برزخ” وجود دارد که به وحشتناکترین مکان این غار معروف شده است، طول این تونل ۲۲۰ متر است که با عرض سه متر نیمی از آن را آب فرا گرفته است.

تور ارمنستان به دلیل نزدیکی و هم مرزی با کشور ایران ازجمله تورهای محبوب گردشگران ایرانی می‌باشد. قیمت تور ارمنستان به دو شکل زمینی و هوایی انجام می‌شود و تور زمینی ارمنستان نیز به دلیل عبور از جاده‌های بسیار سرسبز و خوش‌منظره مورد توجه می‌باشد. قیمت تور ارمنستان در لیست زیر می‌توانید آژانس‌های ارائه‌ دهنده تور ارمنستان را مشاهده نمایید.

دسته‌ها
ایران کرمانشاه

غار قوری قلعه1

غار قوری قلعه شگفت انگیز به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص، به گنجینه ای امن برای حفاظت از آثار تاریخی مانند کاسه، بشقاب، تعدادی سکه و ظروف دیگر از دوران یزدگرد سوم، بدیل شده است. این غار به عنوان یکی از هفت اثر طبیعی ملی به ثبت رسیده است. تنها ۵۰۰ متر از این غار آماده سازی و نورپرداری شده و قابل بازدید است.

غار قوری قلعه

غار قوری قلعه در ۲۵ کیلومتری شهر روانسر استان کرمانشاه، در دامنه کوه شاهو و مشرف بر جاده روانسر – پاوه و در همسایگی روستایی به همین نام جای گرفته است. غار قوری قلعه یک مقصد ناب برای علاقه مندان به غار نوردی و دوستداران هیجان است
.
بزرگترین غار آبی آسیا

ناگفته نماند که جنگل های زیبای بلوط و مکانهای دیدنی کرمانشاه، حدود 30 شی باستانی به جامانده از دوران ساسانیان، کتبه های اطراف دهانه اصلی غار و جمجمه انسان از جمله دلایلی است که می تواند طیف وسیعی از گردشگران را به سمت خود جذب کند. گونه ای نادر از خفاشان با نام خفاش “گوش موشی” است در غاز قوری قلعه یافت شده است.
به گفته باستان شناسان قدمت این غار از حدود 50 هزار سال تا 12 هزار سال، تخمین خورده است. اغلب ظروف نقره ای مربوط به منطقه اورامان کردستان می باشد. گفته می شود این منطقه سالیان سال محلی برای شکارچیان بوده است.
اولین تالار اصلی و مکان وسیعی که بعد از ورود به غار دیده می شود که به “تالار مریم” مشهور است. این محوطه همانند دریاچه وسیعی است که گرداگرد آن را قندیل هایی بسیار زیبا با اشکال مختلف فرا گرفته است.

تور ارمنستان به دلیل نزدیکی و هم مرزی با کشور ایران ازجمله تورهای محبوب گردشگران ایرانی می‌باشد. قیمت تور ارمنستان به دو شکل زمینی و هوایی انجام می‌شود و تور زمینی ارمنستان نیز به دلیل عبور از جاده‌های بسیار سرسبز و خوش‌منظره مورد توجه می‌باشد. قیمت تور ارمنستان در لیست زیر می‌توانید آژانس‌های ارائه‌ دهنده تور ارمنستان را مشاهده نمایید.

تالار مریم

دسته‌ها
آذربایجان شرقی اردبیل ایران ایلام خوزستان قزوین کرمانشاه گیلان لرستان همدان

سفر به غرب ایران

غرب ایران از ابتدای تاریخ تا به امروز به عنوان یک منطقه بسیار استراتژیک و با اهمیت بوده است. غرب ایران را می توان زادگاه شکل گیری و قدرت یافتن تمدن های بزرگ ایران دانست.
اقیلم مناسب ناحیه غربی فلات ایران و وجود زمین های زراعی مناسب موجب شد تا اولین روستاهای ایران در این منطقه به وجود آید.

دیدنی های لرستان

منطقه توریستی غرب فلات ایران را شهرهای مهمی همچون رشت، تبریز، قزوین، همدان، کرمانشاه، مراغه، اردبیل و خرم آباد شکل می دهند. فرقی نمی کند شما تور کرمانشاه، یا تور تبریز را انتخاب می کنید و یا قصد سفر به مهد سفال ایران یعنی لالجین همدان را دارید، به هرکجای ایران که سفر کنید، جاذبه های گردشگری خاص خود را دارد.

جاذبه های توریستی یزد

اگر مقصد سفر های شما غرب ایران زیباست، ارمغان سفر شما آشنایی با فرهنگ و زبان های اصیل ایران در شهرهای کرمانشاه، لرستان، ایلام، خواهد بود. میزبان سفر خاره انگیز شما، مردمان اصیل از اقوام کُرد در کرمانشاه، اقوام لر در ایلام و لرستان، اقوام عرب در خوزستان، اقوام تالشی در گیلان، اقوام آذری در شمال غرب ایران می باشند. این مردمان میهمان نواز هر ساله، به ویژه در ایام نوروز و یا تعطیلات تابستان، به گرمی پذیرای گردشگران هستند.

لالجین همدان