دسته‌ها
ایران خراسان رضوی

مشهد،قطب گردشگری مذهبی ایران2

از تفرجگاه ها و جاذبه های طبیعی شهر مشهد می توان به تفرجگاه وکیل آباد اشاره داشت. تفرجگاه وکیل آباد معروف به سد گلستان که در 8 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد دارای استخر و آبشاری به ارتفاع 6 متری که گردشگران داخلی و خارجی زیادی را جلب می کند.


کوه سنگی در حاشیه جنوب غربی مشهد قرار دارد و دارای استخر بزرگ و هتل زیبایی است از نزدیکترین گردشگاه های مشهد به شمار می آید. در شمال استخر کوه سنگی و به فاصله 450 متری آن، ایوان کوه سنگی قرار گرفته است که در دوره صفویه بنا شده است. قبری درون آن وجود دارد.


حرم مطهر امام رضا (ع) شاید با شکوه ترین بنای مقدس و تاریخی ایران و محل زیارت مسلمانان، مشهد مقدس به شمار می آید.
گنبد زرین حرم امام رضا(ع)، کتبه های تاریخی متعلق به زمان شاه عباس صفوی، گلدسته های طلایی در ایوان عباسی و ایوان جنوبی که یادگاری از دوران شاه طهماسب صفوی است. ایوان نادری معروف به ایوان طلا، صحن عتیق و صحن جدید، در زمان فتحعلیشاه قاجار، موزه و کتابخانه آستان قدس رضوی مجموعه ای از آثار تاریخی و باستانی را برای گردشگران فرهنگی- مذهبی داخلی و خارجی، فراهم کرده است.

دبی از برترین مناطق توریستی دنیا به حساب می آید. تور دبی را از دست ندهید. اگر قصد سفر به دبی را دارید میتوانید تور دبی را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

دسته‌ها
ایران خراسان رضوی

مشهد،قطب گردشگری مذهبی ایران۱

مشهد از گذشته تا امروز

شهر فعلی مشهد به مشهد مقدس، شهر طوس، یا مشهد رضا معروف است. تا قبل از تفکیک استان پهناور خراسان به سه استان خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شهر مشهد به عنوان مرکز استان خراسان بزرگ به شمار می رفت.
حمدالله مستوفی نخستین کسی است که سناباد را مشهد نامیده است، که تا بعد از آن به همین نام باقی مانده است.
ابن بطوطه یکی از بزرگترین سیاحان تاریخ بشری محسوب می شود. ابن بطوطه سه برابر بیشتر از مارکوپولو راه پیموده است و از شهرهای بسیاری دیدن کرد. ابن بطوطه جهانگردی ایست که چند سال پس از حمدالله مستوفی از مشهد دیدن کرده و آنجا را بسیار آباد و با شکوه توصیف کرده است.

مشهد

از لحاظ موقعیت جغرافایی شهر مشهد در دره کَشَف رود در دشتی میان دو رشته کوه هزار مسجد و بینالود قرار دارد، که اقلیم متفاوت را برای آن فراهم کرده است.
غالبا آثار و جاذبه های گردشگری شهر مشهد، آثار تاریخی با قدمت زیاد هستند. اما از مهمترین بناهای تاریخی شهر مشهد می توان به مسجد شاه، مصلای مشهد و گنبد سبز مشهد اشاره کرد. مقبره بابا لقمان، ایوان طرق و بازه هور را هم می توان از سایر آثار تاریخی مشهد به شمار آورد.

بازه هور مشهد

دبی از برترین مناطق توریستی دنیا به حساب می آید. تور دبی را از دست ندهید. اگر قصد سفر به دبی را دارید میتوانید تور دبی را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

دسته‌ها
ایران خراسان رضوی

آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی

مشهد پایتخت مذهبی ایران و بارگاه امام رضا(ع) نه تنها مسلمانان ایران بلکه گردشگرانی از سراسر دنیا را به خود جلب می کند. توریستی بودن شهر مشهد موجب شده تا گردشگاه ها، باغات و موزه های این شهر نیز پذیرای مسافران تور مشهد باشند. در این مطلب برای علاقه مندان به فرهنگ و هنر ایرانی پیشنهاد ویژه ای داریم.

آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی در مشهد مقدس

آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی
باغی سرسبز و باصفا در 20 کیلومتری شمال مشهد، جایی است که بزرگترین حماسه سرای ایران فردوسی توسی در آن آرام گرفته است. یکی از نقاط گردشگری شهر مشهد که همه زائرین و مسافران تور مشهد از آن دیدن می کنند، آرامگاه فردوسی است که به شیوه ای زیبا و یادآور معماری هخامنشی ساخته شده است.
آرامگاه فردوسی مجموعه ای فرهنگی است که بین دو روستای اسلامیه و روستای توس زادگاه فردوسی واقع شده است. بقعه تاریخی هارونیه از دیگر جاذبه های مشهد در نزدیکی این مجموعه قرار دارد.
نمای ظاهری این بنا بسیار به مقبره کوروش شباهت داشته و بر روی ستون ها و سر ستون ها، به سبک دوران هخامنشی تزئیناتی کنده کاری شده است. در 4 گوشه بنا اشعاری حماسی از فردوسی نقش بسته که گردشگران را به خود جلب می کند. این بنای عظیم دارای 20 ستون مرمری در فضای داخلی و 8 ستون در قسمت بالایی بناست.

آرامگاه فردوسی
آرامگاه فردوسی مشهد مشتمل بر 3 بخش است که سنگی مرمرین بر روی سکویی مرمر در قسمت میانی، تمثالی از مقبره فردوسی است که به مناسبت هزاره فردوسی ساخته شده. در بخش دیگر تالاری از سنگ مرمر با کاشی‌کاری‌های بسیار زیبا و سرستون‌هایی بزرگ و تصویر مرد بالدار در چهار گوشه وجود دارد و آخرین بخش هم فضایی است که با اشعار فردوسی مزین شده.

تور ارمنستان به دلیل نزدیکی و هم مرزی با کشور ایران ازجمله تورهای محبوب گردشگران ایرانی می‌باشد. قیمت تور ارمنستان به دو شکل زمینی و هوایی انجام می‌شود و تور زمینی ارمنستان نیز به دلیل عبور از جاده‌های بسیار سرسبز و خوش‌منظره مورد توجه می‌باشد. قیمت تور ارمنستان در لیست زیر می‌توانید آژانس‌های ارائه‌ دهنده تور ارمنستان را مشاهده نمایید.

دسته‌ها
ایران خراسان رضوی

تفرجگاه های مشهد-پارک کوهسنگی

هوایی لطیف و پاک به همراه نسیمی خنک در تابستان موجب شده تا خانواده های بسیاری به دیدار از این مکان زیبا ترغیب شوند. وجود چنین پارک بزرگ و سر سبزی در داخل شهر مشهد، توانسته در هوای منطقه نیز تأثیر بگذارد.

پارک کوهسنگی

طرح بزرگ توسعه مجموعه تفریحی و گردشگری کوهسنگی به وسعت 100 هکتار با باغ های هفتگانه شامل باغ پذیرایی، باغ سنگی، باغ فرهنگی، باغ طبیعی، باغ آرامگاه، باغ ورزشی و باغ تفریحی تغییرات زیادی در بافت قدیمی کوهسنگی به وجود می آورد که بر زیبایی های آن خواهد افزود.

نتیجه تصویری برای کوهسنگی

به باوری قدیمی این کوهستان وجهه مذهبی داشته و از سنگ هایش در ساخت ظروف استفاده میشد. جالب است بدانید که شاه عباس صفوی بر بالای کوهسنگی تاج سلطنت را بر سر نهاد. بوستان ها و باغات این منطقه در زیبایی نظیر ندارند.
دو کوه سنگی و بوستان بزرگی در بین این دو کوه علت نام گذاری این پارک کوهستانی مثلثی شکل است. در کوه سمت راستی توسط پلکانی سنگی و پیچ در پیچ مسیری تا بالای کوه برای گردشگران ایجاد شده که از آنجا همه شهر مشهد را می توان دید.

نتیجه تصویری برای کوهسنگی

یک استخر بزرگ که یادآور خاطراتی قدیمی است در پای کوه قرار دارد که در اطراف آن انواع وسایل رفاهی، رستوران، آمفی تئاتر روباز، میادین ورزشی، غرفه های فروشگاهی و خدماتی برای گردشگران فراهم شده است. موزه بزرگ خراسان و شهر بازی کوه سنگی در پای کوه موجب نشاط خانواده هاست.
گردشگران تور تابستان مشهد امکان بازدید از کوهسنگی را داشته و می توانند انواع صنایع دستی و سوغات را از فروشگاه های واقع در محل تهیه کنند.

اگر قصد سفر به استانبول را دارید میتوانید قیمت تور استانبول را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

منظره کوه سنگی مشهد

دسته‌ها
ایران خراسان رضوی

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد

تصویر مرتبط

در انتهای بلوار عریض و زیبای وکیل آباد در جنوب غربی شهر مشهد، یکی از بزرگترین و زیباترین پارک های جنگلی منطقه در دره ای باصفا را می بینی. قدیمی ترین پارک جنگلی مشهد با وسعت 70 هکتار، در سال 1348 توسط مالک وقف و تحویل شهرداری شد تا مکانی باشد برای آسایش همه مردم.

باغ وکیل آباد مشهد

پوشش گیاهی متنوع و درختان کهنسال پارک جنگلی وکیل آباد در منطقه بی نظیر است و در گرم ترین روزهای تابستان نیز هوایی دلپذیر و نسیمی خنک را به مسافران هدیه می دهد.
باغ وکیل آباد روزگاری ییلاق مردم مشهد محسوب می شد که برای استراحت روزی را در این محل می گذراندند. امروزه یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین مناطق گردشگری در مشهد پارک جنگلی وکیل آباد است که مسافران تور مشهد از آن دیدن می کنند.

نتیجه تصویری برای باغ وکیل آباد

مسافران تور تابستان مشهد به همراه خانواده در کوهستان پارک شادی مجاور پارک ، می توانند از 18 هزار هکتار زمین بازی و مدرن ترین مجموعه تفریحی استفاده کنند. جذابیت های پارک جنگلی وکیل آباد با باغ وحش وکیل آباد به حد نهایت می رسد.
این باغ تنها باغ وحش در منطقه است که انواع حیوانات وحشی گوشت خوار و گیاه خوار را نگهداری می کند پستانداران، پرندگان، چرندگان و خزندگان نادر و زیبای این محل جاذبه ای است که مورد توجه مسافران تور مشهد قرارمی گیرد. وجود یک رودخانه پر آب که توسط یک قنات قدیمی تغذیه می شود بر طراوت و سرسبزی منطقه افزوده است.

اگر قصد سفر به استانبول را دارید میتوانید قیمت تور استانبول را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

دسته‌ها
ایران خراسان رضوی

بزرگترین پارک سرپوشیده خاور میانه

سرزمین موج های آبی مشهد

سفر به مشهد سرزمین موج های آبی water waves land

استان خراسان رضوی و شهر مشهد با هیچ دریاچه ای هم مرز نیست ولی یکی از کامل ترین پارک های آبی دنیا را برای مسافران تورهای تابستانی در نظر گرفته است. یک تفریح هیجان انگیز همراه با مدرن ترین امکانات را در سفر به مشهد از دست ندهید.

بزرگترین پارک سرپوشیده خاور میانه

سرزمین موج های آبی تجربه ای دلچسب برای زائرین در تور مشهد و یکی از قطب‌های تفریحی کشور، در زمینی به مساحت 8460 مترمربع واقع شده است. بنایی به مساحت 23000 مترمربع زیر بنا در چند طبقه با تجهیزات کامل و سیستم های تصفیه و نگهداری آب در این مکان برای مسافران مشهد ساخته شده است.
سرسره سقوط آزاد (freefall)، سرسره جت موج، سرسره سوپر لوپ (Super Loop)، سرسره تورنادو (Tornado)، Space holes، رودخانه آرام و خروشان، مجموعه بازی آکوآپلی، سرسره های آهسته و سرعتی، سونا و جکوزی، سرسره تاپسی برنده بهترین سرسره آبی، Twister با پیچ های مهیج، برای نشاط زائرین مشهد در نظر گرفته شده است.
سرزمین موج های آبی دارای 3 فروشگاه ورزشی، مرکز فوریت های پزشکی، کافی‌شاپ و رستوران فست فود است. فست فود در یک طبقه کامل با 1700 متر وسعت، آماده پذیرایی از 700 مسافر تور مشهد می باشد.
دمای آب و هوای پارک آبی با 3 موتورخانه و 14 دستگاه هواساز تأمین می شود. پاک ترین آب و هوا را در تور مشهد و سرزمین موج های آبی به همراه کلی هیجان و شادی به دست خواهید آورد. امکان سرویس دهی و استفاده برای بانوان و آقایان در شیفت های جداگانه وجود دارد.

اگر قصد سفر به استانبول را دارید میتوانید قیمت تور استانبول را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

دسته‌ها
ایران خراسان جنوبی خراسان رضوی خراسان شمالی سیستان و بلوچستان گلستان مازندران

سفر به شرق و شمال شرق ایران

شمال شرق ایران از نظر موقعیت مکانی منطقه ای ما بین دشت کویر و آسیایی میانه است. رشته کوه های آتشفشانی بزمان و تفتان و جنگل و مناظر سرسبز استان گلستان، از جمله جاذبه های گردشگری شرق و شمال شرق ایران است. امتداد رشته کوه البرز از شمال غرب به شمال شرق ایران آب و هوایی بکر در مناطق شمالی ایران از جمله مازندران، رامسر را ایجاد کرده است.

گردشگری شمال ایران

جنگل و ساحل زیبای سی سنگان و گلستان لوای زیبایی و شکوه را به مناظر منحصر به فرد طبیعی و زمین شناسی در ناحیه رشته کوه های بزمان و تقتان تقدیم می کند. شهر بیرجند در در قلب خراسان جنوبی از شمال شرق به سمت دهستان تمین در شمال قله تفتان، جنگل های نخل، انواع چشمه های آب گرم، رودخانه سرباز و تمساح های بومی ایران در استان سیستان و بلوچستان، غار تيس و منطقه آزاد چابهار، از جمله جاذبه های مهم گردشگری ناحیه شرقی فلات ایران است.

مشهد مقدس

اگر تمایل دارید به مناطقی سفر کنید که شما را با شگفتی های طبیعی خودش همراه کند، ما به شما تورهای شرق ایران را پیشنهاد میکنیم.

بهار در طبیعت ایران

دسته‌ها
خراسان رضوی

قله بینالود

قله بینالود

این قله در استان خراسان رضوی قرار دارد. بینالود به معنی کوهی است که بین دو دشت قرار گرفته و آنها را از هم جدا کرده است، که یکی دشت مشهد و دیگری دشت نیشابور می باشد. افراد محلی به آن بینالوت یا بنلی نیز می گویند. ارتفاع قله 3250 متر میباشد.

نتیجه تصویری برای بینالود
بهترین زمان های صعود:
– صعود به قله بینالود در بهار لذت دیگری دارد.