دسته‌ها
ایران خراسان رضوی

تفرجگاه های مشهد-پارک کوهسنگی

هوایی لطیف و پاک به همراه نسیمی خنک در تابستان موجب شده تا خانواده های بسیاری به دیدار از این مکان زیبا ترغیب شوند. وجود چنین پارک بزرگ و سر سبزی در داخل شهر مشهد، توانسته در هوای منطقه نیز تأثیر بگذارد.

پارک کوهسنگی

طرح بزرگ توسعه مجموعه تفریحی و گردشگری کوهسنگی به وسعت ۱۰۰ هکتار با باغ های هفتگانه شامل باغ پذیرایی، باغ سنگی، باغ فرهنگی، باغ طبیعی، باغ آرامگاه، باغ ورزشی و باغ تفریحی تغییرات زیادی در بافت قدیمی کوهسنگی به وجود می آورد که بر زیبایی های آن خواهد افزود.

نتیجه تصویری برای کوهسنگی

به باوری قدیمی این کوهستان وجهه مذهبی داشته و از سنگ هایش در ساخت ظروف استفاده میشد. جالب است بدانید که شاه عباس صفوی بر بالای کوهسنگی تاج سلطنت را بر سر نهاد. بوستان ها و باغات این منطقه در زیبایی نظیر ندارند.
دو کوه سنگی و بوستان بزرگی در بین این دو کوه علت نام گذاری این پارک کوهستانی مثلثی شکل است. در کوه سمت راستی توسط پلکانی سنگی و پیچ در پیچ مسیری تا بالای کوه برای گردشگران ایجاد شده که از آنجا همه شهر مشهد را می توان دید.

نتیجه تصویری برای کوهسنگی

یک استخر بزرگ که یادآور خاطراتی قدیمی است در پای کوه قرار دارد که در اطراف آن انواع وسایل رفاهی، رستوران، آمفی تئاتر روباز، میادین ورزشی، غرفه های فروشگاهی و خدماتی برای گردشگران فراهم شده است. موزه بزرگ خراسان و شهر بازی کوه سنگی در پای کوه موجب نشاط خانواده هاست.
گردشگران تور تابستان مشهد امکان بازدید از کوهسنگی را داشته و می توانند انواع صنایع دستی و سوغات را از فروشگاه های واقع در محل تهیه کنند.

اگر قصد سفر به استانبول را دارید میتوانید قیمت تور استانبول را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

منظره کوه سنگی مشهد