دسته‌ها
ایران مازندران

دشت دریاسر تنکابن

هر فصلی برای سفر به شمال ایران مناسب است، اما فصل بهار به ویژه ماه اردیبهشت، مناظر بکر و طبیعت شگفت آور شهرهای شمال ایران، مهمترین ارمغان این خطه به گردشگران خواهد بود. تفریبا احتمال اینکه ایرانی باشید و تا به حال به شمال ایران سفر نکرده باشید، صفر است. اما امروز شما را با دشت دریاسر یکی از دشت های زیبای شمال ایران، در جنوب شهر تنکابن آشنا خواهیم کرد.

تنکابن

دشت دریاسر یک جاذبه بکر طبیعی در ارتفاع بیش از ۲۰۰۰ متری سطح دریا قرار دارد. این دشت سر سبز، از سمت شرق به منطقه طالقان و از سمت جنوب غربی توسط کوه های الموت احاطه شده است و به عنوان مرز طبیعی بین پوشش جنگلی شمال ایران و ناحیه کوهستانی الموتعمل می کند.

دریاسر تنکابن

در فصل بهار زیبایی های طبیعی دشت دریاسر، بیش از هر زمانی، به اوج خود می رسد. فرشی از گل های وحشی زرد رنگ کل ناحیه را فرا می گیرد و ده ها چشمه از میان سبزه های جاری می شود. صدای آرامش بخش آب رودخانه ای که از ارتفاعات سیالان سرچشمه می گیرد، بر آرامش و زیبایی منحصر به فرد این جاذبه طبیعی می افزاید.
همه ساله در اواسط ارديبهشت ماه و همزمان با روييدن ميليون ها گل زرد رنگ زيبای بابونه، همايش هاي کوهپيمايي زيادي با حضور گروه هاي کوهنوردي از سراسر ايران در اين منطقه برگزار مي شود. از اين رو اين منطقه بي نظير را “بهشت ارديبهشت ايران” مي نامند.

دشت دریاسر

درشب و در صورت خوب بودن هوا (اگر ابری نباشد)، می توان به بیرون رفت و آسمان را برای مدت های مدیدی نگاه کرد و لذت برد. گاها در آسمان شب، شهاب سنگ هایی مشاهده می شود که یکی از کم نظیر ترین مناظر عکاسی و فیلم برداری برای علاقه مندان به طبیعت گردی و نجوم فراهم می شود.

دشت دریاسر تنکابن

کوهنوردی در ارتفاعات سیالان، کمپینگ در قسمت های مسطح دشت، تماشای ستارگان، جنگل نوردی در ناحیه دو هزار و شهسوار، از جمله تفریحاتی است که علاقه مندان و گردشگران می توانند آن را تجربه کنند.

اگر قصد سفر به استانبول را دارید میتوانید قیمت تور استانبول را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.