دسته‌ها
ایران خراسان رضوی

مشهد،قطب گردشگری مذهبی ایران۲

از تفرجگاه ها و جاذبه های طبیعی شهر مشهد می توان به تفرجگاه وکیل آباد اشاره داشت. تفرجگاه وکیل آباد معروف به سد گلستان که در ۸ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد دارای استخر و آبشاری به ارتفاع ۶ متری که گردشگران داخلی و خارجی زیادی را جلب می کند.


کوه سنگی در حاشیه جنوب غربی مشهد قرار دارد و دارای استخر بزرگ و هتل زیبایی است از نزدیکترین گردشگاه های مشهد به شمار می آید. در شمال استخر کوه سنگی و به فاصله ۴۵۰ متری آن، ایوان کوه سنگی قرار گرفته است که در دوره صفویه بنا شده است. قبری درون آن وجود دارد.


حرم مطهر امام رضا (ع) شاید با شکوه ترین بنای مقدس و تاریخی ایران و محل زیارت مسلمانان، مشهد مقدس به شمار می آید.
گنبد زرین حرم امام رضا(ع)، کتبه های تاریخی متعلق به زمان شاه عباس صفوی، گلدسته های طلایی در ایوان عباسی و ایوان جنوبی که یادگاری از دوران شاه طهماسب صفوی است. ایوان نادری معروف به ایوان طلا، صحن عتیق و صحن جدید، در زمان فتحعلیشاه قاجار، موزه و کتابخانه آستان قدس رضوی مجموعه ای از آثار تاریخی و باستانی را برای گردشگران فرهنگی- مذهبی داخلی و خارجی، فراهم کرده است.

دبی از برترین مناطق توریستی دنیا به حساب می آید. تور دبی را از دست ندهید. اگر قصد سفر به دبی را دارید میتوانید تور دبی را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

دسته‌ها
ایران خراسان رضوی

مشهد،قطب گردشگری مذهبی ایران۱

مشهد از گذشته تا امروز

شهر فعلی مشهد به مشهد مقدس، شهر طوس، یا مشهد رضا معروف است. تا قبل از تفکیک استان پهناور خراسان به سه استان خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شهر مشهد به عنوان مرکز استان خراسان بزرگ به شمار می رفت.
حمدالله مستوفی نخستین کسی است که سناباد را مشهد نامیده است، که تا بعد از آن به همین نام باقی مانده است.
ابن بطوطه یکی از بزرگترین سیاحان تاریخ بشری محسوب می شود. ابن بطوطه سه برابر بیشتر از مارکوپولو راه پیموده است و از شهرهای بسیاری دیدن کرد. ابن بطوطه جهانگردی ایست که چند سال پس از حمدالله مستوفی از مشهد دیدن کرده و آنجا را بسیار آباد و با شکوه توصیف کرده است.

مشهد

از لحاظ موقعیت جغرافایی شهر مشهد در دره کَشَف رود در دشتی میان دو رشته کوه هزار مسجد و بینالود قرار دارد، که اقلیم متفاوت را برای آن فراهم کرده است.
غالبا آثار و جاذبه های گردشگری شهر مشهد، آثار تاریخی با قدمت زیاد هستند. اما از مهمترین بناهای تاریخی شهر مشهد می توان به مسجد شاه، مصلای مشهد و گنبد سبز مشهد اشاره کرد. مقبره بابا لقمان، ایوان طرق و بازه هور را هم می توان از سایر آثار تاریخی مشهد به شمار آورد.

بازه هور مشهد

دبی از برترین مناطق توریستی دنیا به حساب می آید. تور دبی را از دست ندهید. اگر قصد سفر به دبی را دارید میتوانید تور دبی را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.