دسته‌ها
ایران فارس

شهر دیدنی شیراز در اردیبهشت۲

۴- پارک کوهپایه شیراز

پارک کوهپایه که در نزدیکی دروازه قرآن شیراز، پارکی قرار دارد و به سبب احاطه شدن با غرفه های نارنجی شهره خاص و عام است. یکی از قسمت های پرطرفدار این پارک، گهواره دید نام دارد که امکان تماشای دروازه قرآن از ارتفاع بالا را به شما می دهد که با پیمودن مسیر پله نوردی می توانید به آن برسید.

پارک کوهپایه شیراز

۵- آب مقدس و حوض ماهی ها

سه حوض ماهي در شيراز ، فسا و زرقان وجود دارد که امروز به جز حوض فسا که خشک شده است دو حوض دیگر دایر است. در حوض همجوار با آرامگاه سعدی تا قبل از سال ۱۳۲۷ و مرمت آرامگاه هر سال چهل روز پس از عيد نوروز در محوطه جلوي آرامگاه سعدي آش نذري به نام «ديگ جوش» می پختند. ماهي هاي اين آب مقدس است و هيچ کس حق صيد آنها را نداشت. اما امروزه صرفا سکه در آب می اندازند

آب مقدس و حوض ماهی ها

۶- غار حیدر بیگ

این غار یکی از جاذبه های طبیعت گردی در شیراز محسوب می شود. طول اين غار بيش از ۶۰ متر است و چاهي در داخل آن وجود دارد که صداي جريان آب از اعماق آن به گوش مي‌رسد.

۷- آبشار دم اسب

آبشار دم ارتفاعی در حدود ۳۰ متر دارد و از میان دو شکاف دیواره سنگی به پایین میریزد و زیبایی بی نظیری دارد که می توانید در مسیر عبور از روستای قلات با یک ساعت پیاده روی به آبشار دم اسب برسید.

آبشار دم اسب

۸- آبشار دشت ارژن

منطقه زيبا و حفاظت شده دشت ارژن و کوهمره سرخي، واقع در ۴۰ کيلومتري مسير جاده شيراز به کازرون، با طبيعت خاص خود و غناي گونه هاي گياهي و جانوري محل مناسبي برای طبیعت گردی می باشد. استراحتگاه دشت ارژن، آبشار چرونيز، آبشار دم اسب (نزديک روستاي کوه زرگ) و طبیعت بکر بهانه بسیار خوبی برای بازدید از دشت ارژن می باشد.

اگر قصد سفر به استانبول را دارید میتوانید قیمت تور استانبول را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

آبشار دشت ارژن

دسته‌ها
ایران فارس

شهر دیدنی شیراز در اردیبهشت۱

اردیبهشت بهترین زمان گردشگری در سراسر ایران میباشد. همه شهرهای ایران در این ماه مملو از زیبایی های طبیعی و آب و هوای بکر برای مسافرت می باشد. فصل گلاب گیری در قمصر کاشان، فصل سوسن چلچراغ، فصل لاله های واژگون و دشت شقایق، اردیبهشت را به بهشت ایران مبدل کرده است. با ما همراه باشید:

جاذبه های گردشگری شیراز

ماه اردیبهشت مقارن با ماه می(may) میلادی می باشد و بسیاری از گردشگران خارجی در این زمان با سفر به شهرهای توریستی ایران از زیبایی ها لذت می برند. چرا که در بین توریست های خارجی اردیبهشت به عنوان بهتر ماه برای سفر به ایران شناخته شده است.

دیدنی های شیراز

درست است که همه شهرهای ایران از جمله اصفهان، چهارمحال بختیاری و شهرهای جنوبی در این فصل آب و هوای مطلوب دارند اما شیراز “شهر اردیبهشت ایران” میباشد و به همین علت روز ۱۵ اردیبهشت را روز شیراز نام گذاری کرده اند.
شهر شیراز زیبایی های خاص خود را دارد شاید همین زیبایی ها دلیل آن بود که از ۲۵۰۰ سال پیش یعنی از زمان هخامنشیان شیراز را به عنوان پایتخت تابستانی برگزیده شد.
خوشا شیراز و وضع بی مثالش خداوندا نگهدار از زوالش
به شیراز آی و فیض روح قدسی بجوی از مردم صاحب کمالش

تور شیراز

اگر قصد انتخاب تور شیراز را دارید حتما از جاذبه های گردشگری معروف شیراز بازدید نمائید.

۱- تنگ رودیان

تنگه رودیان در جاده شیراز- سپیدان قرار دارد و می تواند گزینه مناسبی برای یک روز کمپ در دل طبیعت باشد.

تنگ رودیان

۲- پارک جنگلی پالایشگاه

پارک جنگلی پالایشگاه یا پارک جنگلی انقلاب زرقان در نزدیکی شیراز می باشد و به عنوان بزرگ ترین پارک مصنوعی در شیراز شناخته شده است. به دلیل امکانات کمپینگ معمولا در روز سیزده به در و یا پایان هفته ها علاقه مندان به طبیعت گردی از فضای پارک استفاده می کنند.

پارک جنگلی پالایشگاه

۳- پیست اسکی بین الملی پولادکف

پیست اسکی بین الملی پولادکف در ۸۸ کیلومتری شمال شیراز و کیلومتر ۱۵ جاده سپیدان به آبشار مارگون قراردارد. پیست پولادکف دارای هتل چهار ستاره، ۴ واحد غذاخوری، تله کابین به طول ۲ کیلومتر، ۲ دستگاه تلی اسکی ویژه اسکی بازان به طول ۱۶۰۰ متر و ۸ دستگاه موتور برفی است. در نزدیکی پیست اسکی پولادکف، پیست اسکی کوچک تری وجود دارد که به پیست اسکی سپیدان شناخته می شود. به طور کلی این پیست اسکی در فصل زمستان جذابیت بیشتری می یابد.

اگر قصد سفر به استانبول را دارید میتوانید قیمت تور استانبول را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

پیست اسکی بین الملی پولادکف