دسته‌ها
اصفهان

زیباترین هتل خاورمیانه در اصفهان

به طور قطع همه ما ایرانی ها، به خصوص آنهایی که اهل سفر هستند، تجربه بازدید از اصفهان، نصف جهان را داریم.
اصفهان با تمام زیبایی هایش، یکی از گرانبها ترین میراث یونسکو می باشد. مقصدی بی نظیر که پاسخگوی همه نوع سلیقه گردشگری خواهد بود.

مهمانسرای عباسی

شهرت اصفهان به آثار بی مانند تاریخی، صنایع دستی بسیار متنوع، مردم باهوش و خونگرم و بسیاری از عوامل دیگر بر می گردد. بی راه نیست اگر اصفهان را شهری مدرن و در عین حال سنتی بنامیم، زیرا هنرمندان اصفهان سنت را مدرن کرده اند!
اما این مقصد زیبا قابلیت های زیادی برای برتر شدن در میان مقاصد خاورمیانه و آسیای جنوبی دارد.
حدود ۳۰۰ سال پیش، در دوره صفویه، شاه سلطان حسین، دستور ساخت یک کاروانسرای باشکوه برای تجار و مردمانی را داد که در آن زمان از جاده ابریشم(حوالی اصفهان) عبور می کردند و نیاز به تجدید قوا داشتند. سرانجام شاه سلطان حسین صفوی این کاوراسنرا را به مادر خویش هدیه کرد.
اما اکنون بعد از ۳۰۰ سال میراث داران این گنجینه تاریخی، با تجهیز کاروانسرا، آن را به مهمانسرایی زیبا، منحصر به فرد و بی مانند در کل خاورمیانه کرده اند.

زیباترین هتل خاورمیانه

مهمانسرای عباسی دارای ۲۲۵ باب اتاق، سوئیت و آپارتمان است که شامل اتاق های معمولی یک تخته و دو تخته، چشم انداز و پردیس، سوئیت های معمولی، قاجار، صفوی، سبز و نیز آپارتمان دو و سه خوابه بوده و همگی اتاق ها مجهز به سیستم های ایمنی ویژه و مطابق با اصول استانداردهای بین المللی و روز دنیا می باشند.

هتل عباسی

این مهمانسرای زیبا، خود به تنهایی به یک جاذبه گردشگری در اصفهان تبدیل شده است. اگر قصد اقامت در این مهمانسرای تاریخی را دارید فراموش نکنید که حتما از قبل رزرو را انجام دهید تا از اقامت در این برگ از کتاب تاریخ ایران لذت ببرید.

دسته‌ها
اصفهان ایران

کلیسای وانک

کلیسای وانک، اصفهان(Vank Cathedral)

از جمله کلیسای ارامنه ایران در منطقه جلفا اصفهان قرار دارد. وانک در لغت به معنای صومعه می باشد که نام آن از کلیسای سورپ آمنا پرکیچ وانک نخجوان گرفته شده است. کلیسای وانک یا آمنا پرکیج که در زمان شاه عباس دوم تاسیس گردید بر خلاف کلیساهای کهن ارمنی که بیشتر از سنگ ساخته شده‌اند، با خشت خام بنا گردیده است.

نتیجه تصویری برای کلیسای وانک

دیوار بیرونی کلیسا با آجر و دیوار درونی آن را با اندود گچ که بر روی آن نقاشی و تزیین شده پوشانده‌اند. از جمله وجه تمایز دیگر کلیسای Vank گنبد دو پوسته کلیسا و منحصر به فرد بودن تزئینات نقاشی، طلاکاری و تذهیب در معماری بنا می باشد.

دسته‌ها
اصفهان ایران

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان، اصفهان (Naqsh-e Jahan Square)

به پایتخت تاریخی دنیای اسلام سفر کنید. کمتر گردشگری داخلی و خارجی وجود دارد که در خصوص جاذبه های گردشگری شهر اصفهان نشنیده باشد. میدان نقش جهان، عالی قاپو، مسجد امام، منارجنبان، چهل ستون، مسجد زیبای شیخ لطف الله و سایر آثار تاریخی به نام که شهرت جهانی دارند در سفر به اصفهان، نصف جهان میزبان گردشگران است.

میدان نقش جهان از میادین زیبا و تاریخی ایران است که شکل هندسی آن مستطیل به درازای ۵۰۷ متر و پهنای ۱۵۸ متر در مرکز شهر اصفهان می باشد که در سال ۱۳۵۸ در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسبده است.